Skip Navigation
 
http://www.servicka.sk/?p=p_9&sName=objednajte-si-cd-a-mc
koncerty

December

8.12.2018 17.00 hod.
Rím. kat. kostol Predajna

11.12.2018 18.00 hod.
DJZ Prešov Slávnostný koncert 200 ROKOV PREŠOVSKEJ EPARCHIE

14.12.2018 14.00 hod.
MsKS Humenné

16.12.2018 15.00 hod.
KD Čirč

17.12.2018 11.00 hod.
Betania Lipany

21.12.2018 19.00 hod.
Viola Prešov

22.12.2018 19.00 hod.
Viola Prešov

23.12.2018 14.00 hod.
Rím. kat. kostol Demjata

23.12.2018 16.00 hod.
Rím. kat. kostol Bystre

26.12.2018 15.00 hod.
Gr. kat. chrám Ruská Nová Ves

29.12.2018 15.00 hod.
KD Šarišské Dravce

moja ponuka
Ľudové a duchovné programy:
- rôzne folklórne podujatia
- chrámové koncerty
- rodinné oslavy
- iné slávnostné príležitosti
stiahnite si plagát

>pdf_1< >jpg_1<

>pdf_2< >jpg_2<

>pdf_3< >jpg_3<

>pdf_4< >jpg_4<

>pdf_5< >jpg_5<


biografia

Hanka Servická sa narodila 9. októbra 1962 v Kružlovskej Hute, v rodine Jána Švedu a Heleny Mochnackej . Vyrastala v dedinke Gerlachov, okres Bardejov. Do Prešova ju viedli najprv študijné kroky, ale dnes tu žije so svojim manželom Jankom, synom Ivanom a dcérkou Natáliou. Po skončení Strednej pedagogickej školy v Prešove bola učiteľkou v materskej škôlke a neskôr speváčkou v Poddukelskom ukrajinskom ľudovom súbore (PUĽS).

V jej repertoári prevažujú lyrické až baladické a mariánske piesne, ktoré si získali veľké sympatie u poslucháčov.

Jej piesne znejú z rozhlasových staníc CD, MC a z koncertov, kde spieva s ľudovou hudbou Šarišan, s OĽUNom, ľudovou hudbou Miroslava Dudíka, ľudovou hudbou Jozefa Salanciho ľudovou hudbou Ondreja Kandráča, súborom Prešovčan a folkrokovou kapelou Koňaboj z Moravy. V súčasnosti spolupracuje s ľudovou hudbou Dribna, ľudovou hudbou Stanislava Baláža, Raslavickými muzikantami, Rusnákovcami, Lemkowskym súborom Kyczera z Poľska a inými hudobnými skupinami.

Speváčka Anna Servická je svojráznym zjavom v kultúre Rusínov na Slovensku. Svojim originálnym prejavom, zberateľskými a skladateľskými schopnosťami výrazne obohacuje nielen rusínske etnikum, ale aj celoslovenskú kultúru.Ocenenia:

Cena mesta Prešova 1996

Zlatá kazeta Vydavateľstva Rádio Bratislava za MC Krjačok ľaliový 1996

Zlatá kazeta Vydavateľstva Diskant za MC a CD A od Prešova 1997

Platinová platňa za MC a CD A od Prešova 1999

Cena predsedu Prešovského samosprávneho kraja 2011

Diplomy, ďakovné listy a rôzne iné oceneniaVyjadrenie umelcov na Hankinu tvorbu:

Darinka Laščiaková

Čo chvíľa budem držať v rukách nové výberové CD Hanky Servickej. Po prvý krát som sa s ňou stretla v koncertnej sieni Slovenského rozhlasu v Bratislave. V tom čase nahrávala ako mladé dievča s OĽUNom svoje prvé piesne. Započúvala som sa a ticho vtedy povedala: „Krásny hlas...“ privítala som ju so slovami „no vitaj východniarča čo tak prekrásne spieva“. Neskôr som sa dozvedela, že som ju tým nesmierne povzbudila. Ako speváčky sme sa často stretávali na spoločných nahrávkach, koncertoch, folklórnych podujatiach, kde som čakala na chvíľu, kedy Hanka začne spievať tie nádherné východoslovenské piesne. V jej podaní mali a majú pre mňa osobitné čaro. Sú predýchané úprimnosťou, radosťou a citom s nenapodobiteľným spevom. Súčasnosť nám prináša krásne a rozjímavé chvíle na koncertoch sakrálnej hudby. Aj tu je pre mňa zážitkom započúvať sa do mariánskych piesní v Hankinom podaní. Viem Hanka, že Ti nebýva vždy ľahko. Napriek všetkému, pokračuj naďalej v tomto prekrásnom poslaní... Nie raz, si opakujem slová, ktoré si mi vyslovila: „Chcem mojim talentom slúžiť a tak ďakovať Bohu...“ Vinšujem Ti, nech sa tvoja túžba naplní!

Rudolf Smoter

Keď dnes s obdivom sledujem vyzretý, ale stále mladícky spevácky a herecký prejav Hanky Servickej, spomínam si na naše prvé stretnutie spred vyše štvrťstoročia. Vtedy v roku 1980 predstúpila pred konkurznú komisiu - na miesto speváčky umeleckého súboru PUĽS. Postavou bola skôr dievčatko ako žena, ale výrazné oči, milá tvár, príjemne zafarbený hlas je aj dnes neodmysliteľnou súčasťou jej speváckeho prejavu. Svojim príchodom do PUĽS-u priniesla aj závan „čistého vetra“, ktorý do zabehnutého kolobehu práce vniesol oživenie, novú motiváciu i možnosti. Aj keď naša spolupráca netrvala dlho, spevom a vystupovaním, zanechala v nás spevákov v PUĽS-e, výraznú stopu. Snáď aj spolupráca s nami ostatnými pomohla Hanke rozprestrieť krídla pre úspešný samostatný let, s ľudovou piesňou. Pre nás natrvalo ostala ako naša Hanka.

Marka Mačošková

Hanku Servickú som ako speváčku zaregistrovala na súťaží talentov „Makovická struna“ v Bardejove. Už vtedy ma zaujal jej hlas a hudobný prejav. Po čase spevácky dozrela a stali sme sa aj kolegyňami v PUĽS-e. Aj keď po niekoľkých rokoch zo súboru odišla, stretávali sme sa na rôznych podujatiach, vystúpeniach či koncertoch. Vážim si, že som pre ňu ako sama povedala, speváckym vzorom i folklórnou mamou. Hanka vyniká nielen ako folklórna speváčka, ale aj ako interpretka mariánskych piesní, pretože má jedinečný spevácky prejav. Prajem jej aj naďalej veľa úspechov.